Vánoce 2006

Vážení čtenáři,

letos bychom závěrečný – 31. článek roku 2006 rádi zahájili poděkováním všem spolupracovníkům podílejícím se na chodu našeho projektu ME/CFS.cz. V pracovním shonu během roku se často opomenou vyjádřit slova uznání, a tak nám dovolte na tomto místě vyslovit dík za stěžejní spolupráci zdravým spolupracovníkům, bez nichž by nemohl náš web fungovat.

Frankymu za technickou podporu a poskytnutí bezplatného webhostingu pro naše stránky, které nejsou zatížené reklamními plochami.

PaDovi za precizní přípravu letošních osmnácti překladů a za množství konzultací.

Novému spolupracovníku Natovi za technickou přípravu našeho diskuzního fóra a za celkové zajištění jeho provozu.

Hodiny, po které se pánové zdarma věnují činnosti pro chod stránek, bychom jen stěží dokázali sečíst.

Letošní rok byl bohatý na aktivity českých pacientů. Skupina občanů – zdravých i nemocných CFIDS, která úzce spolupracuje s naší redakcí, zorganizovala centrální petiční akci, jejíž výsledky netrpělivě očekáváme. Vážíme si všech, kdo Generální petici podpořili sběrem podpisů. Za ostatní aktivity ještě jmenujme např.informační kampaň o problematice chronického únavového syndromu s podtitulem „Veřejný protest“. Během kampaně byly rozeslány podrobné materiály řadě státních institucí, poslancům a senátorům ČR. Z odpovědí získaných v rámci akcí se podařilo zajistit zásadní informační materiál, který jsme uveřejnili v článcích rubriky CFIDS club. Nemocní si mohou odpovědi institucí volně vytisknout a předložit jako protiargument všude tam, kde se nejčastěji setkávají s neinformovaností o problematice.

Naši pravidelní čtenáři nám jistě dají za pravdu, že letošní rok přinesl mnoho příznivých událostí pro pacienty. Do nového roku tedy přejeme, aby příznivý vítr nadále vál do plachet lodi, na které se společně plavíme rozbouřenými vodami života se složitou chronickou nemocí.

Mnozí z vás poznali, že jen na příznivý vítr se spoléhat nedá, protože si chvíli vane tam a chvíli zase onam, nikdo přitom neví, kdy se najednou nečekaně obrátí… Těší nás, že jste se společně s námi rozhodli chopit vesel a napomoci lodi, aby držela správný směr a mířila do společného přístavu. Máme jeden cíl a tím je spravedlnost pro pacienty s CFIDS. Naše loď k němu neomylně směřuje jako střelka kompasu míří na sever.

Rádi bychom se s Vámi letos rozloučili vesele. Podělíme se s vámi o vtípek, kterým redakci nedávno pobavila naše čtenářka.

V novém roce hodně důvodů k radosti všem přeje

vaše redakce

„Dva starší pacienti kulhají do dvou různých lékařských středisek se stejným problémem. Oba mají potíže s chůzí vypadající, že budou vyžadovat kloubní náhradu.

První pacient je do hodiny vyšetřen, během dopoledne zrentgenován a na příští týden má zarezervovaný termín operace.

Druhého prohlédne praktický lékař po té, co celé dopoledne pročekal v čekárně, následně čeká tři měsíce na termín ke specialistovi, pak se dostane na rentgen, na jehož zhodnocení specialistou čeká další tři měsíce. Na operaci čeká další rok.

Divíte se rozdílnému přístupu k těmto dvěma pacientům?

První je zlatý retrívr…..“

Označeno s: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*