IN MEMORIAM

Poslední rozloučení s Klárou J.W.
http://me-cfs.eu/rozlouceni-s-klarou-j-w/

Rozloučení s PhDr. Irenou Hollauerovou-Sehnerovou
http://me-cfs.eu/rozlouceni-s-phdr-irenou-hollauerovou-sehnerovou/

Chcete-li zde přidat další česká a slovenská jména, kontaktujte nás. Pokud je to možné napište jméno nebo iniciály, ​​datum narození a úmrtí, délku trvání nemoci ME/CFS, příčinu smrti a další informace – vše jen v rozsahu, jak uznáte za vhodné.

Ve Velké Británii zemřela na ME mladá žena Merryn Crofts
http://me-cfs.eu/na-me-cfs-se-prece-neumira-pravda-nebo-ne/

Ve Velké Británii zemřela na ME mladá žena Sophia Mirza
http://me-cfs.eu/umrti-zpusobene-chronickym-unavovym-syndromem-potvrzeno-ve-velke-britanii/

Případ Nicoly Caroline McNougher a další tragické osudy
http://me-cfs.eu/pripad-nicoly-caroline-mcnougher-a-dalsi-tragicke-osudy/


O NCF: Nadace pro CFIDS/ME byla založená v roce 1997  dvěma aktivisty, kteří se 14 let věnovali advokacii na poli CFIDS. Cílem nadace je napomáhat financování lékařského výzkumu s cílem nalézt příčinu, urychlit léčbu a nakonec vyléčit tuto těžkou nemoc. NCF také poskytuje informace, vzdělávání a podporu lidem s tímto onemocněním.

O HFME: The Hummingbirds Foundation for ME doslova z lůžka založila Jodi Bassettová, australská výtvarnice, grafička, spisovatelka a aktivistka na poli prosazování práv a zájmů pacientů s ME. Jodi statečně bojovala s těžkou formou ME/CFS od roku 1995.  Zemřela v roce 2016 (†40).  HFME se věnuje boji za uznání myalgické encefalomyelitidy (ME) na základě dostupných vědeckých důkazů, a za dostupnou léčbu založenou na vědeckých důkazech. Jejím cílem je přiznání stejných základních lidských práv lidem s ME, jaké mají pacienti s podobně závažnými a potenciálně fatálními nemocemi jako je roztroušená skleróza.

Upozornění: Tato stránka se věnuje velmi citlivému tématu. Pokud trpíte pocity bezmoci a myšlenkami na odchod, prosíme okamžitě požádejte o pomoc.