Co děláme

Hlavním záměrem projektu ME/CFS.cz je prostřednictvím internetu zlepšovat dostupnost objektivních informací v češtině o nemoci myalgická encefalomyelitida (ME), později nazvaná syndrom chronické únavy (CFS) a postvirový syndrom únavy (PVFS) – dále pod zastřešujícím označením ME/CFS (dg. kód G93.3, MKN-10). Rovněž usilujeme o systémové řešení komplexní zdravotní péče hrazené z povinného zdravotního pojištění pro všechny pacienty s ME/CFS a sociálního zabezpečení pro ty, kteří trpí rozvinutou formou nemoci.

O tom, co plánují aktivisté uskutečnit v nejbližší době, vás informujeme na našem facebooku a taktéž prostřednictvím čtenářského e-mailového systému – přihlašte se k odběru zpráv vyplněním formuláře vpravo vedle článku (na mobilních zařízeních pod článkem) a už vám nikdy nic neunikne.

Na následujících odkazech naleznete informace o aktivitách, které jsme uskutečnili ve spolupráci s dalšími pacienty a jejich rodinami pro zlepšení situace všech pacientů s ME/CFS za 14 let našeho trvání.


Vážení čtenáři,

také my se velice těžce potýkáme s touto nemocí i s hledáním lékařské pomoci. Správa webových stránek není snadná a bez pomoci dalších lidí bychom již žádné jiné aktivity nezvládli. Naštěstí se angažuje pár nemocných, jejich rodinní příslušníci a přátelé. Naším největším problémem je to, že my pacienti s ME/CFS máme minimum sil a zdraví členové našich rodin mají zase nedostatek času, protože musí vykompenzovat naše chybějící výdělky. Proto nás musí být hodně, abychom si mohli práci rozdělit na malé části a tím dokázali velké věci. Bohužel je nás jen hrstka. Připojte se k námDěkujeme.

„Jedním z nejkrásnějších zadostiučinění v životě je, že kdykoli se upřímně snažíme pomoci jinému, pomáháme i sami sobě.“
Ralph Waldo Emerson