#MECFS_pohlednice

Každou pohlednici lze zvětšit kliknutím.

Zobrazování pořadí pohlednic je náhodné.


Vážení nemocní a blízcí nemocných ME/CFS,

rozhodnutí Garanční komise nevytvořit pro naši nemoc klinický doporučený postup nás všechny velmi zklamalo. Stanovisko komise by se dalo vyložit: „Paciente, pomoz si sám, jak můžeš.“ A když nemůžeš? Můžeme vůbec ještě něco dělat?

Rozhodně ano! Právě teď je to nejvíc potřeba. Neměli bychom to vzdát.

Pošlete, pokud možno, svoji fotografii a poselství obsahující cokoliv byste chtěli sdělit okolnímu světu a společnosti ohledně této nemoci. Náš kolega Honza z obojího vytvoří „pohlednice“, které vidíte v galerii výše, kam je postupně přidáváme. Chceme těchto pohlednic udělat stovky.

E-mail s Vaším textem a fotografií v příloze, prosím, posílejte na kontaktní adresu našeho kolegy: choutka.jan@gmail.com

Všechny potřebné informace najdete také v článku zde: https://bit.ly/2SrOhvs

Pokud se potřebujete ještě na něco zeptat, neváhejte a napište. Rádi vám odpovíme.

Prosíme, sdělte tyto informace i dalším nemocným, abychom mohli udělat těchto pohlednic co nejvíce. Budeme je postupně přidávat do této galerie na web i sociální sítě.

Toto není jediný krok, který v reakci na rozhodnutí Garanční komise chystáme. Chceme oficiálně oslovit odpovědná místa. Vaše „pohlednice“ v tom budou hrát důležitou roli.

Děkujeme za Vaši přízeň
Redakce ME/CFS.cz

„Je to děsivá nemoc. Jedna z nejděsivějších jakou jsem kdy viděl.”
– Ronald W. Davis, PhD, profesor biochemie a genetiky, Stanford University

„Dostal jsem několik SMS zpráv: ‚Pomoc, chci umřít.‘ nebo ‚Můžete pomoci mojí ženě? Tři roky neviděla své děti.‘ … Cítíte, že máte ještě práci k dokončení.“
– Mudr. Øystein Fluge (onkolog, Haukeland Hospital, Bergen) ve filmu LEFT OUT