Sedmá mezinárodní konference o chronickém únavovém syndromu

Tisková zpráva: Sedmá mezinárodní konference o chronickém únavovém syndromu Americké asociace pro CFS, fibromyalgii a příbuzné poruchy/AACFS
ChronicFatiguesupport.com
11-10-2004
Contact Person: Dr. Charles Lapp, Board Member AACFS Ph: +1 704-543-9692 E-Mail: cfids@charlotte.infi.net
7. October 2004
American Association for Chronic Fatigue Syndrome (AACFS) Seventh International Conference on Chronic Fatigue Syndrome, Fibromyalgia and Related Disorders
October 8-10-2004
Madison, Wisconsin, USA

Pod záštitou Centra pro prevenci a kontrolu chorob (CDC) a Národního centra pro infekční nemoci NIH. Výzkumník CDC Dr.William Reeves šéf výzkumného programu týkajícího se CFS oznámil, že 9,1 miliardy $ z ročních příjmů je v USA ztráta na mzdách a výplatách způsobená pracovní neschopností zapříčiněnou CFS.
Pacienti s CFS jsou více nemocní a mají větší následné postižení, než pacienti s chronickou obstrukční nemocí plic (CHOPN), srdečním selháváním, osteoarthritis a depresemi, přitom méně než 16% sužovaných CFS z obecné populace je diagnostikovaných a léčí se na CFS.

CDC ve společné studii s australskými výzkumníky zjistilo, že nejvíce se vyvíjí chronický únavový syndrom z postinfekčního stavu, na jehož počátku je prudká akutní nemoc. Psychologické faktory nehrály žádnou roli ve vývoji CFS po nákaze. CDC a NIH navrhly vytvoření mezinárodní sítě pro výzkum CFS – Center Research Network (CRN) pro pěstování vzájemné spolupráce a inovace ve výzkumu, které pomohou ve vybudování sítě diagnostických a léčebných zákroků/zásahů pro poskytování pomoci stovkám a tisícům trpících CFS, jejich rodinám a okolí.
http://iacfsme.org/Conferences/2004-Madison.aspx

Označeno s: , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*