Dr. John Gow a dr. Abhijit Chaudhuri podali žádost o patent na diagnostiku CFS

Zpráva z ImmuneSupport.com upozorňuje na nedávnou žádost, kterou podal Dr. John Gow a jeho spolupracující výzkumník na University of Glasgow Dr. Abhijit Chaudhuri, k Evropskému patentovému úřadu (European Patent Officeo patent na “diagnostický nástroj pro chronický únavový syndrom.”

“Vynález,” který chtějí patentovat, zahrnuje “materiály a metody pro diagnostiku a léčbu CFS.” Jsou založeny na genových biomarkerech CFS, které tito dva žadatelé popsali v průběhu svého stále pokračujícího výzkumu a nazvali “genový podpis” ME/CFS (gene signature ME/CFS) .

Článek najdete zde:

Veškeré informace o žádosti o udělení patentu podané Dr. Gowem a Dr. Chadhurim jsou k dispozici na webových stránkách Evropského patentovému úřadu (European Patent Office):

V souhrnu z jejich žádosti se uvádí:

Vynález se vztahuje k materiálům a metodám pro diagnostiku a léčbu chronického únavového syndromu/myalgické encefalomyelitidy. U pacientů s CFS/ME je identifikováno množství genů, jejichž exprese je ve srovnání se zdravými jedinci na abnormální hladině. Mezi tyto geny patří defensin a1, haemoglobin ?, CXCR4, tubulin beta 1, serine/threonine kinase 17B, HLA DRss4 a prostaglandin D2 synthase. Identifikované geny mohou poskytnout objektivní markery onemocnění, které mohou být použity v diagnostických testech pro ověření diagnózy CFS/ME, nebo pro sledování efektivity terapie. Také poskytnou racionální základnu pro klasifikaci pacientů CFS/ME podle jejich biochemického poškození [obvykle se vztahujícího k abnormalitám tkáně] ležícího v pozadí symptomů a umožní uplatnění vhodných cílených terapií.

O práci Dr. Gowa jsme na našem webu informovali články:

Pozn. redakce ME/CFS.cz: Tímto článkem jsme vás informovali již o druhém patentu na diagnostický test ME/CFS. První najdete zde. Jistě si kladete otázku, když je tak velká poptávka po objektivním testu na tuto nemoc, proč se uvedené testování neprovádí v klinické praxi. Domníváme se, že důvodem je nedostatek finanční podpory pro velké studie, které by prokázaly spolehlivost těchto testů na velkém množství případů. Za zvyšování financování nemocní bojují celá desetiletí. Momentálně největší akcí je globální projekt Millions Missing, do kterého se zapojují i nemocní z ČR – http://me-cfs.eu/tag/Millions-Missing/

Co je patent čtěte zde: http://vynalez-patent.cz/co-je-to-patent

Označeno s: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*