CFS a mykoplazma: Historické aspekty

 • V r.1975 byla zaznamenána první epidemie CFIDS (už v roce 1934 nemoc zasáhla 198 lékařů a sester Los Angeleské městské nemocnice a tento výskyt je zapsán pod názvem epidemie atypické poliomyelitidy, po řadu let byla choroba považována za variantu poliomyelitidy, pozn.red.), která postihla ošetřovatelský personál nemocnice San Juan v Carmichaelu, v Kalifornii. Většina napadených je stále ještě v péči MUDr. Ericha Rylla ze Sakramenta v Kalifornii.
 • V r.1984 nastala druhá, třetí a čtvrtá epidemie, všechny ve stejném roce. První epidemie se vyskytla u učitelů a studentů střední školy v Truckee (blízko Incline Village v Nevadě), druhá na základní škole v Lyndonville v New Yorku; a třetí na Novém Zélandu. Tři z lékařů, kteří byli zapojeni do těchto prvních případů, se intenzivně zabývají výzkumem a léčbou dodnes (Daniel Peterson, Paul Cheney a David Bell).
  U třech epidemií vypuknuvších v USA se do vyšetřování zapojilo CDC (Center for Disease Control, tj. Centrum pro kontrolu nemocí). U obětí byly provedeny krevní zkoušky. Byly provedeny kultivace na všechny známé viry, bakterie, vč. bakterií vyvolávajících infekční onemocnění (rickettsiae), a na mykoplazmy. Všechny výsledky byly záporné. Nová nemoc byla vládními agenturami od počátku zlehčována. Většina dětí z New Yorku byla léčena antibiotiky. Ta nebyla předepsána na novou nemoc, ale na infekce, které se dostavily kvůli nedostatečné činnosti imunitního systému; (tj. šlo o obvyklé dětské choroby – angíny, ušní infekce atd., které se vyskytovaly častěji s vážnějšími komplikacemi než obvykle). Snad proto se většina dětí z New Yorku uzdravila. Většina dospělých z ostatních epidemií však nebyla léčena antibiotiky a dosud je vážně nemocná.
 • V r.1985 si lékaři z Nevady všimli u svých pacientů změny v protilátkové odezvě na Epstein-Barrův Virus (EBV). Test (nazvaný „titer“) ukázal, že se jedná o reaktivaci staré pacientovy nákazy. Nejprve si mysleli, že našli příčinu jejich nové nemoci a nazvali ji chronickým EBV. Avšak EBV přicházel a odcházel a nemoc zůstávala. Brzy bylo evidentní, že Epstein-Barrové infekce byla jen jeden z mnoha virů a mykóz, které se objevovaly u jejich silně imunitně dysfunkčních pacientů.
 • Národní institut pro výzkum rakoviny objevil v r.1986 nový typ lidského viru, který byl nejdříve pojmenován HBLV, a pak přejmenován na HHV6 (zkratka označení Human Herpes Virus number 6) – lidský herpes virus číslo 6. Zcela nedávno byl tento virus rozdělen do variant typu A a B. Přišla vlna aktivit prohlásit tento virus za příčinu naší nemoci. Ale to se neprokázalo, nicméně výzkumy ještě pokračují.
 • Centrum pro kontrolu chorob (CDC) svolalo v r.1988 symposium prominentních výzkumníků této nemoci z celého světa. Název chronický únavový syndrom byl oficiálně vypuštěn do světa a byla formulována kritéria pro tuto diagnózu.
 • V r.1994 výzkum ukazoval, že se podpůrné skupiny obhájců pacientů CFS a fibromyalgie spojily a výzkum naznačoval, že obě nemoci mají podobné laboratorní výsledky.
 • V r.1995 CDC oznámilo, že CFS byl přidán na seznam chorob s prioritou 1 – nové a znovu se objevující infekční nemoci.
 • Mnozí vojáci, kteří se v r.1996 vrátili z války v Zálivu nemocní, vykazovali tytéž příznaky (ale mnohem silnější) CFIDS. Po válce onemocnělo přibližně 70 000 veteránů a 8 000 jich zemřelo!
 • Ani v r. 1998, deset let od popsání nemoci centrem CDC, nedošlo k významnějším změnám v přístupu vlády k této nemoci. V těchto deseti letech od oficiálního označení CFS, byla většina výzkumů nemoci financována soukromými penězi. Finance vyčleněné vládou byly vyhrazeny pro výzkum epidemiologie, imunologie CFS a výzkum psychologických aspektů této nemoci. Naprosto žádné federální fondy nebyly poskytnuty nezávislým výzkumníkům pro zjišťování etiologie nemoci. I když neexistovaly finanční zdroje pro hledání příčin a léčby choroby, CDC stále tvrdí, že CFIDS je nemoc závažně měnící způsob života pacientů.
 • Nedávno se ukázalo, že peníze vyčleněné kongresem speciálně pro CFIDS výzkum byly odčerpány do jiných programů. Dr.William Reeves, zodpovědný za CFIDS výzkum u CDC se dovolával ochrany podle Whistle-Blowersova zákona. Tento skandál CDC se týkal úmyslného zkreslení rozdělení peněz určených pro výzkum CFS. Překroucení zahrnuje systematický odklon mezi 1-2 milióny dolarů v letech 1995-97. Nyní je úkolem obnovit ztracené finance, přidělit nové fondy pro vhodné studie etiologie CFIDS – a pomoci vládě rozpoznat vážnost této nemoci a pochopit její závazek k víc než půl miliónu Američanů, kteří touto nemocí každodenně trpí.

Nyní, když Dr. William Reeves otevřeně připustil fakt, že kongresem vyčleněné prostředky pro studium CFIDS byly zneužité CDC, přichází další otázka. Proč?

Proč CDC ani Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb nefinancovaly žádnou studii ohledně podezřelých patogenů? Proč byly fondy odkloněny výhradně pro studia psychiky jako jediného vysvětlení CFIDS? Je za tím nějaký skrytý důvod? Mohl být odklon výzkumného fondu CFIDS součástí většího vládního „krytí“ výzkumu bakterií vyvíjených pro válku? Je nějaký vztah mezi testováním potenciálních válečných bakterií na civilní populaci a CFIDS?

Vezměte v úvahu následující informaci Elizabeth Naugleové z informační nadace Candida & Dysbiosis:

-Poslední dvě desetiletí bylo pro Ministerstvo obrany (DOD) legální testovat chemikálie a biologické látky na civilních populacích bez jejich vědomí. [United States Code Annotated, Title 50, War and National Defense, Chapter 32, Section 1520. Jako zákonná úprava přijato 30. července 1977; tiše zrušeno 18. listopadu 1997 po protestech veteránů války v Zálivu.]

-Před r.1977 univerzita Maryland prováděla testování vakcín s mykoplazmou na vězeňských chovancích [JAMA 199:353-58, Feb. 6, 1967]

-V časných sedmdesátých letech byly vakcíny mykoplazmy a mnoho dalších virových agentů testováno na chovancích texaského vězeňského systému doktory Texaské univerzity v Houstonu. [Ref: „Medical Research, Experimentation and Pharmaceutical Testing in the Texas Department of Corrections“ by Robert Russell Bozzelli, 1974 Master’s Thesis, Sam Houston State University.]

Znepokojení

Známý výzkumník Garth Nicolson, PhD. (původně z M D Anderson  výzkumného centra pro rakovinu v Texasu a naposledy z Institutu pro molekulární medicínu v Huntington Beach v Kalifornii) vyslovil podezření, že „nerozpoznatelné“ kvasinky mykoplazmy byly vyvinuty pro bakteriologickou válku. Dr. Nicolson vysvětloval, že rozpoznal změnu v molekulární struktuře mykoplazmy, kterou našel u nemocných válečných veteránů ze Zálivu. Nalezené mykoplazmy měly do svého jádra vložený genový obal z HIV organismu (GP 120). To z nich udělalo útočnější a hůře léčitelné patogeny. Dr. Nicolson vysvětloval, že samotné vložení nenastane přirozeně, ale může být provedeno za použití specializované laboratorní techniky. (Mutace způsobená laboratorním způsobem.) Bakteriologická válka je jistě nepříjemný předmět na přemýšlení, ale jen proto nelze připustit, abychom strkali hlavy do písku.

Tady je několik knih, které pomáhají vnést světlo do tohoto globálního problému:

Emerging Viruses: Aides & Ebola—-Nature, Accident, or Intentional? By Leonard Horowitz
The Extremely Unfortunate Skull Valley Incident, by Donald & William Scott (1996) Chelmsford Pub,
ISBN # 0-9692622-1-3 (705)670-0180.
The Eleventh Plague: Politics of Biological Warfare, by Leonard Cole. ISBN #E 0-7167-2950-4

Napsala Sharon Briggsová

Adresa článku v originále: http://www.shasta.com/cybermom/putting.htm

Překlad pro ME/CFS.cz: PaD

Upozornění red. ME/CFS.cz: Článek vyjadřuje názory výhradně jeho autorky Sharon Briggsové.

Označeno s: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*