Připravte se na 12. květen 2018 – Mezinárodní den na podporu nemocných ME/CFS

Informace o akci Millions Missing (Chybějící miliony)

Letos po druhé budou Česká a Slovenská republika součástí globální akce Millions Missing – 🙏👏👍. Proto vznikla facebooková stránka Millions Missing CZ+SK, kde se dozvíte vše potřebné a důležité od hlavní organizátorky Ing. Lenky Goldšmídové.

Pro ty z vás, kteří nepoužívají facebooknevadí, pošlete na náš e-mail me-cfs@seznam.cz svůj vzkaz ve tvaru:

JMÉNO (PŘEZDÍVKA) – VĚK – DOBA NEMOCI – CHYBÍ MI: zde uveďte heslovitě, co vám nejvíc schází z vašeho minulého života.

Např.: Zuzana – 36 let – 8 let nemocná – chybí mi práce, jít se jen tak ven projít, přečíst si knížku…

Kdo je registrovaný na facebooku, nebo někdo z jeho rodiny či přátel – zapojte se přes facebook:

Jděte na tuto stránku: https://www.facebook.com/Millions-Missing-Cz-Sk-301907713563730/  – pod velkou úvodní fotkou nahoře ji označte stisknutím na tlačítko To se mi líbí – a díky tomu buďte informováni, sdílejte příspěvky a posílejte své příběhy podle návodu níže (s banánem).

Nejtěžší není vymyslet akce na osvětu a podporu změn v přístupu k nám pacientům – nýbrž docílit toho, aby se nás zapojilo co nejvíce. Akce je připravená s ohledem na specifika naší choroby, tedy tak, aby byla co nejméně náročná. Ukažte svou solidaritu s celosvětovou kampaní #MillionsMissing z vašeho lůžka a zasílejte s dostatečným předstihem své vzkazy podle pokynů z níže uvedeného návodu (s banánem).

Akce pro každého nemocnéhoZúčastněte se prvního Československého botičkového protestů v rámci kampaně Millions…

Zveřejnil(a) Millions Missing Cz + Sk dne Úterý 10. dubna 2018

O 12. květnu 

12. květen je Mezinárodním dnem ošetřovatelů. Stal se jím na počest ošetřovatelky Florence Nightingaleové (1820 -1910), která se stala symbolem moderní zdravotnické péče. Po překonání značných předsudků své doby začala pracovat jako zdravotní sestra. Neúnavným snažením dosáhla zlepšení podmínek panujících při ošetřování raněných vojáků a výsledkem její práce byla doslova revoluce v ošetřovatelské péči o nemocné a značné snížení úmrtnosti. Během návštěvy bojových linií však onemocněla dosud neobjasněnou nemocí, o které se soudí, že mohla být chronickým únavovým syndromem a do konce života se již neuzdravila. Byla první ženou, která obdržela Britský řád za zásluhy. Tom Hennessy, pacient s ME a význačný aktivista, proto zvolil 12. květen, datum narození F. Nightingaleové, též za Mezinárodní den zvyšování povědomí o ME/CFS. Později se připojily i další neuroimunitní nemoci jako fibromyalgie (FM), lymská borelioza a syndrom mnohočetné vnímavosti k chemikáliím (MCS).

Poděkování: Děkujeme Ing. Lence Goldšmídové, známé české pacientce s ME/CFS a externí spolupracovnici klubu ME/CFS.cz, a všem, kdo letos pomáhají s přípravami akce, za jejich obětavou činnost.

Autor článku: Redakce ME/CFS.cz

Označeno s: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*