Psychologie Dnes: Energie na příděl

Vydáno: březen 2018
Autor: Ing. Jarmila Rýdlová Ph.D.

Techn. pozn.: Kliknutím na obrázky otevřete možnost jejich zvětšení.

Převzato s laskavým svolením PSYCHOLOGIE DNES i autora článku. Dílo chráněno autorským zákonem.

Kontakt na autora: aryja@centrum.cz

Poděkování: Děkujeme Ing. Jarmile Rýdlové Ph.D., externí redaktorce klubu ME/CFS.cz, za její obětavou činnost v oblasti ME/CFS, které se věnuje již od roku 2011.

O autorovi: Ing. Jarmila Rýdlová Ph.D., doktorka ekonomie, překladatelka anglického jazyka, dříve lektorka. Více než deset let se věnovala pedagogické činnosti na různých typech škol a v mnoha společnostech. Právní problematika je součástí její praxe a studia, stejně jako psychologie a anglický jazyk. Její život omezený nemocí se stal impulsem nejen pro psaní povídek, ale také prakticky zaměřených populárně naučných textů z vybraných oblastí občanského práva, psychologie a zdravotní problematiky. Nyní vydává svůj v pořadí již šestý článek o onemocnění ME/CFS. Po Zdravotnických novinách, Medical tribune a Interní medicíně s přísným dvojitým nezávislým a oboustranně anonymním recenzním řízením nyní publikuje v Psychologii dnes. Současně je i autorkou dvou populárně odborných knih – Tajemství psychiky a Právní minirádce pro život.

O časopisu: Psychologie dnes  je oblíbený časopis o lidech a vztazích mezi nimi. Každý měsíc přináší články předních odborníků psané čtivou formou, rozhovory s kapacitami oboru z Česka i zahraničí. Vychází v nákladu 20 000 výtisků, z toho má 6000 předplatitelů v ČR a 700 na Slovensku. Je úspěšně přijímán širokou veřejností, stejně jako v odborných kruzích. Zvláště je ceněn jako inspirativní pomůcka pro studenty humanitních oborů. Tento časopis vydává nakladatelství Portál. V Editorialu 3/2018 Matyáš Zrno, šéfredaktor časopisu, uvádí: „Pokud vás nebo někoho z vašich blízkých postihl únavový syndrom, určitě oceníte důkladný popis tohoto rafinovaného zabijáka energie, který řada lékařů ještě odmítá brát na vědomí.

Označeno s: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*