Potenciální zoonotický virus identifikován u pacientů s chronickým únavovým syndromem, roztroušenou sklerózou a epilepsií

Překlad z National CFIDS Foundation/NCF: http://www.ncf-net.org/PressReleases.htm

Needham, Massachusetts, USA; 31. května 2006 – Nedávný nezávislý vědecký výzkum financovaný Národní nadací CFIDS (National CFIDS Foundation, Inc., dále NCF) v Needhamu ve státě Massachusetts přinesl předběžné potvrzení nového viru identifikovaného u pacientů s chronickým únavovým syndromem. Nadační lékařský výzkum zapadá do výsledků dosažených soukromou společností Cryptic Afflictions, LLC.

Dr. Steven J. Robbins, virolog a generální ředitel společnosti Cryptic Afflictions, LLC, objevil důležitý neuropatogen, identifikovaný jako RNA vir a označený jako kryptovir (tajný vir).

Závažné klinické a molekulární doklady signalizují, že virus je zapojen do rozvoje neurologických poruch, které zahrnují chronický únavový syndrom (chronic fatigue syndrome – dále CFS), označovaný Světovou zdravotnickou organizací též jako myalgická encefalomyelitida (M.E.), roztroušenou sklerózu a idiopatickou epilepsii neznámé příčiny.

NCF provedla vlastní předběžný výzkum možné role kryptoviru a viru Parainfluenza Virus-5, který se kryptoviru pravděpodobně nejvíce podobá, v onemocnění CFS. Profesor Alan Cocchetto, lékařský ředitel Nadace, uvedl: „Náš výzkum poprvé potvrdil nedostatek životně důležitého proteinu, známého jako Stat-1, v krvi pacientů s CFS. Stat-1 má v imunitě nezbytnou roli.“

Bez tohoto proteinu nejsou pacienti schopni efektivně bojovat s virovými a bakteriálními infekcemi. Proto další logickou otázkou bylo: Může vir způsobovat vyčerpání proteinu Stat-1? Prof. Cocchetto pokračuje: “Vir Parainfluenza Virus-5 musí být vážně uvažován jako možný klíč k této lékařské hádance, protože se přímo zaměřuje na protein Stat-1 a ničí jej.“ Gail Kansky, prezident NCF uvedl: „Jakmile jsme určili stav proteinu Stat-1 ve vzorcích krve pacientů, věděli jsme, že musíme zkoumat možné doklady infekce Parainfluenza Virus-5. Právě v této fázi našeho výzkumu jsme se dozvěděli o objevu Dr. Stevena Robbinse  týkajícího se specifické protilátkové reakce na kryptovir u pacientů s CFS.“ Dr. Robbins testoval padesát šest vzorků od pacientů, kteří byli diagnostikováni na CFS spolu s jedenácti odpovídajícími vzorky cerebrospinální tekutiny získanými od lékařů v Brisbane a v jihovýchodním Queenslandu.

Dr. Robbins určil, že 96% vzorků krve a 91% vzorků cerebrospinální tekutiny bylo u těchto CFS pacientů pozitivních na specifické protilátky kryptoviru.

Vědci z NCF využili genovou databanku Národního ústavu zdraví (National Institutes of Health), kde zjistili, že specifické virové proteiny kryptoviru odpovídají tzv. viru SER nalezenému u prasat. Kryptovir tedy může patřit mezi tzv. zoonotické viry, které se mohou přenášet mezi zvířaty a lidmi.

Překlad pro ME/CFS.cz: PaD

Další odkazy:

Upozornění: Článek má pouze informovat. Výsledky každé studie se musí nejdříve ověřit v jiných laboratořích, na větších vzorcích z různých částí světa. Věda vyžaduje čas.

Označeno s: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*