Seminář na IPVZ: Aktuální pohled na problematiku „chronického únavového syndromu“ (ME/CFS)

Vydáno: 18. 8. 2020
Poslední aktualizace: 7. 5. 2021
Příprava článku: Ing. Jan Choutka

Aktualizace 7. 5. 2021

Záznam vybraných přednášek semináře je nově k dispozici odborným pracovníkům ve zdravotnictví zde: https://bit.ly/3bl5t01

Upozornění: Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost. Obsah stránky je z rozhodnutí IPVZ chráněn přístupovým heslem. Jste-li odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., pak pro informaci, jak přístup získat, kontaktujte IPVZ nebo nás.

Aktualizace 8. 2. 2021

O semináři informoval Medical Tribune. Více zde: http://me-cfs.eu/medical-tribune-chronicky-unavovy-syndrom-na-prelomu-let-2020-2021/

Aktualizace 22. 11. 2020

EDIT 18. 11. – mírná změna programu v pořadí řečníků – plakát s programem byl aktualizován

Vážení čtenáři,

plánovaný webinář o ME/CFS, který je pořádán v rámci Institutu pro postgraduální vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ), se bude konat ve středu 25.11.2020 od 16:00.

Zde zveřejňujeme program příspěvků spolu s dalšími detaily. Stream webináře bude probíhat přes YouTube a je určen pro lékaře, kteří se na něj přihlásí v rámci IPVZ (cena je 750,-) a není tudíž volně přístupný.  Záznam přednášek bude registrovaným účastníkům přístupný po dobu 7 dní. 
(Pozn. red. ME/CFS: Cena za seminář není stanovena klubem ani určena ve prospěch klubu.)

Přihlášení na webinář na webu IPVZ zde:
https://www.ipvz.cz/…/55128-kurz-aktualni-pohled-na-problem…

Webinář je tematicky primárně určen pro praktické lékaře, ale jistě bude přínosný i pro všechny ostatní odborníky se zájmem o dané téma. Na programu je 8 půlhodinových příspěvků od řečníků z ČR i zahraničí. Tři příspěvky proběhnou v angličtině, ale budou opatřeny českými titulky. Webinář bude moderován panem doktorem Milanem Trojánkem, který je vedoucím Katedry infekčního lékařství na IPVZ. Po skončení příspěvků bude volitelně (dle zájmu) zařazena obecná diskuze.

Tímto všechny srdečně zveme!

Pokud víte ve svém okolí o lékaři nebo kolegovi, který by mohl mít zájem o novinky a současné informace o problematice ME/CFS, neváhejte ho na tuto akci pozvat.

Pro jakékoliv dotazy nebo připomínky nás neváhejte kontaktovat zde v komentářích nebo na mailu choutka.jan@gmail.com

Program webináře k volnému stažení zde (PDF):
http://me-cfs.eu/…/2020/11/letak_seminar_IPVZ_CZ.pdf
http://me-cfs.eu/…/2020/11/letak_seminar_IPVZ_EN.pdf

Děkujeme za Váš zájem.
Za Klub pacientů s ME/CFS, Jan Choutka

Aktualizace 23. 10. 2020

Vážení čtenáři,

forma níže avizovaného semináře „Aktuální pohled na problematiku chronického únavového syndromu (ME/CFS)“ byla změněna na webinář, a bude se tedy konat formou videokonference (stream přes YouTube s přístupem pro registrované lékaře).

Zároveň vás musíme informovat, že se akce nebude konat v původním termínu dne 30. 10. 2020. Po domluvě a zhodnocení epidemiologické situace bylo rozhodnuto akci odložit o několik týdnů. Náhradní termín bude stanoven pravděpodobně na někdy v druhé polovině listopadu. Upřesníme později podle vývoje situace.

Všem se omlouváme za změnu termínu a odložení akce, ke kterému nás donutila stávající situace. I nadále se snažíme zajistit co možná nejzajímavější program.

Děkujeme za pochopení.
Za Klub pacientů, Jan Choutka

https://www.ipvz.cz/…/55128-kurz-aktualni-pohled-na-problem…


Informace o semináři IPVZ: Aktuální pohled na problematiku „chronického únavového syndromu“ (ME/CFS)

Vydáno: 18. 8. 2020

Klub pacientů ME/CFS bude dne 30.10. 2020 spolupořádat seminář pro lékaře v rámci Institutu pro postgraduální vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ) o problematice „chronického únavového syndromu“ a současného pohledu na něj. Cílem je seznámit účastníky s názory předních zahraničních i českých odborníků na epidemiologii, patofyziologii a případnou terapii ME/CFS. Kurz si klade za cíl vyvrátit nejčastější mýty a otevřít racionální diskuzi o této problematice. Převážným publikem by měli být praktičtí lékaři.

Odborným garantem semináře je MUDr. Milan Trojánek Ph.D., který je vedoucím Katedry infekčního lékařství na IPVZ a lékař na Klinice infekčních, parazitárních a tropických nemocí v nemocnici Na Bulovce.

Semináře na IPVZ jsou placené a jsou určeny pro lékaře, proto pravděpodobně na tuto akci nebude možný přístup veřejnosti. Nicméně budeme se snažit, aby všechny příspěvky byly nahrány a posléze je bylo možno zveřejnit například na našem Youtube kanálu.
(Pozn. red.: Cena za seminář není stanovena klubem ani určena ve prospěch klubu.)

Na semináři vystoupí s příspěvkem MUDr. Milan Trojánek Ph.D., MUDr. Per Julin Ph.D. ze Švédska (Karolinska Institutet a specializované ME/CFS centrum, člen EMECC), Prof. Kristian Sommerfelt z Norska (pediatr na univerzitě v Bergenu, člen EMECC) a dále zástupce našeho pacientského sdružení Ing. Jan Choutka. V tuto chvíli jednáme ještě o dalším zahraničním hostu nebo možných řečnících z ČR. V případě nepříznivé epidemiologické situace se bude část příspěvků nebo v nejhorším celý seminář konat po internetu prostřednictvím videokonference.

Tímto bychom chtěli poděkovat Oddělení podpory práv pacientů na Ministerstvu zdravotnictví za poskytnutí prostředků na přílet a ubytování zahraničních hostů a za vstřícnost, rovněž děkujeme za záštitu Ministra zdravotnictví na tuto akci.

Máme z konání semináře radost, protože jsme o podobnou věc usilovali dlouhou dobu. Doufáme, že podání správných informací je velmi potřebné a že se bude jednat o krok správným směrem.

Co nejdříve zveřejníme detailní program a pokud možno další materiály k tomuto semináři (například formou letáku) tak, aby každý, kdo bude chtít, mohl pozvat lékaře ve svém okolí nebo které by toto téma mohlo zajímat. Pokud máte ve svém okolí někoho takového, samozřejmě je možné mu dát o akci vědět již teď.

Odkaz na seminář na webu IPVZ: https://www.ipvz.cz/…/55128-kurz-aktualni-pohled-na-problem…

 

Označeno s: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*