Sledujeme aktuální zprávy o Ampligenu

Ampligen je imunomodulační lék, který je za účelem léčby syndromu chronické únavy (CFS) studován více než dvacet let. Kdyby byl nyní schválen, stal by se historicky prvním lékem na CFS.

Aktualizace jsou seřazené podle data vydání tiskových zpráv sestupně od nejnovějších k nejstarším.

Aktualizace 24. 9. 2019:

Ampligen společnosti AIM ImmunoTech (dříve Hemispherx) obdržel od FDA povolení k vývozu do Argentiny za účelem léčby těžké formy syndromu chronické únavy (CFS).

Více informací: https://aimimmuno.irpass.com/AIM-ImmunoTechs-Ampligen-Receives-Clearance-from-FDA-for-Exportation-to-Argentina-for-the-Treatment-

Aktualizace 23. 8. 2019:

Společnost Hemispherx Biopharma, Inc. změnila název na AIM ImmunoTech Inc.

Zdroj: https://aimimmuno.irpass.com/Hemispherx-Biopharma-Inc-Changes-Name-to-AIM-ImmunoTech-Inc-Reflecting-Ampligens174-Immuno-Modulatio

Aktualizace 28. 1. 2017:

EAP k Ampligenu v EU
Společnost Hemispherx Biopharma, Inc. oznámila, že první zásilka rintatolimodu (Ampligen®) pro prodej v Evropě přes Program předběžného přístupu (Program Early Access, EAP) byla dodána 26. ledna 2017. Zpřístupní lék v režimu EAP pacientům s chronickým únavovým syndromem a nádorem slinivky v Evropské unii a Turecku. EAP je specifický regulační nástroj rozdílný pro jednotlivé země, který umožňuje pacientovi dostupnost léku ještě před jeho oficiálním uvedením na trh, za předpokladu že splní specifická kritéria.

Více informací: Ampligen v EAP
FAQ EAP
Zdroj: Tisková zpráva Hemispherx

Aktualizace 26. 8. 2016:

Ampligen se stal prvním lékem schváleným pro myalgickou encefalomyelitidu/syndrom chronické únavy (ME / CFS), když ANMAT, argentinský úřad pro kontrolu léčiv, schválil lék pro použití u lidí s těžkou formou ME/CFS. Proč bychom měli být nadšeni schválením Ampligenu v Argentině? Protože v Argentině funguje moderní zdravotnický systém s přísným schvalovacím procesem nových léků. Doufejme, že toto bude předzvěstí věcí budoucích pro Ampligen.

Zdroj: http://ir.hemispherx.net/Press_Releases

Společnost Hemispherx Biopharma, Inc . rovněž podniká kroky pro distribuci Rintatolimodu (obchodní název v USA je Ampligen) v rámci EU a to v Programu Early (EAP). Jedná se o specifický regulační nástroj pro jednotlivé země, který umožňuje dostupnost léku ještě před jeho oficiálním uvedením na trh, za předpokladu že splní specifická kritéria. Více o EAP (tzv. použití neregistrovaného léčivého přípravku ze soucitu) viz zde.

Zdroj – Tisková zpráva z 25. 7. 2016: http://ir.hemispherx.net/Press_Releases.

Již dříve společnost Hemispherx Biopharma, Inc . oznámila, že uzavřela smlouvu s Emerge Health Pty Ltd., na zastupování při schvalovacím řízení Ampligenu v Austrálii a na Novém Zélandu a jeho uvedení na trh v obou zemích na základě „named-patient basis“ (jedná se o speciální žádost lékaře o lék, který není na farmaceutickém seznamu, pro konkrétního pacienta, který ho potřebuje. Více o named-patient pharmaceutical assessment zde).

Zdroj – Tisková zpráva z 9. 3. 2015: http://ir.hemispherx.net/Press_Releases

Překlad pro ME/CFS.cz: RoTa

Více o Ampligenu na stránkách ME/CFS.cz zde: http://me-cfs.eu/tag/ampligen/

Sdílejte článek pro osvětu:
Označeno s: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*