Přehled vědeckých konferencí o ME pro první pololetí r. 2019

Vydáno: 15. 3. 2019
Autor: Redakce ME/CFS.cz
Poslední aktualizace: 11. 4. 2019

Ve dnech 12 – 15. 3. 2019 uspořádala společnost Emerge Austrália Mezinárodní vědecké sympózium o ME/CFS finančně podpořené australským Ministerstvem zdravotnictví, s přímým přenosem přes internet.

Bližší informace včetně videí najdete zde: https://mecfsconference.org.au/


Dále nás čekají ještě dvě velké události zaměřené na vědecký pokrok v oblasti ME. Jak všichni víme, do výzkumu je důležité zapojit nové výzkumníky, proto se letošní akce zaměřují také na budování sítě vědeckých talentů v oblasti ME. Těšit se můžeme na dvě stěžejní vědecké konference o ME/CFS. V dubnu to bude konference amerického Národního ústavu zdraví (NIH) a v květnu již 14. londýnská konference britské charitativní organizace Invest in ME Research (IIMER).

NIH pořádá dne 3. dubna 2019 workshop pro mladé vědce a ve dnech 4. a 5. dubna 2019 konferenci Urychlení výzkumu ME/CFS. Prezentace by měly klást důraz na novější práce nebo v některých případech zdůraznit kritické předchozí práce, které odpovídají současným modelům ME/CFS. Očekává se, že publikum budou tvořit vědci, lékaři, pacienti a další zúčastněné strany. Přenos z konference bude rovněž vysílán na internetu a akce je otevřená veřejnosti.

Workshop pro mladé vědce: https://meetings.ninds.nih.gov/Home/Index/22837
Více na stránkách NIH zde: https://bit.ly/2SXiQZ2
Záznam konference: 1. den https://bit.ly/2UbJXzr, 2. den https://bit.ly/2uXROWQ
Medscape: https://www.medscape.com/viewarticle/911666

IIMER pořádá od 27. do 31. května 2019 týden mezinárodní spolupráce zaměřený na rozvoj výzkumu v oblasti ME, který přiláká vědce, lékaře, pacientské organizace a novináře z celého světa. Týden zahrnuje akci Thinking the Future for ME, jejímž cílem je získat mladé vědce a nové nápady pro oblast výzkumu ME, dále úctyhodnou čtrnáctou mezinárodní konferenci IIMER akreditovanou CPD, deváté mezinárodní vědecké kolokvium IIMER a výroční zasedání Evropské společnosti pro ME (EMEA).

Veškeré informace na webstránkách zde: http://www.investinme.org/cindex.shtml

Označeno s:
One comment on “Přehled vědeckých konferencí o ME pro první pololetí r. 2019
  1. Zdeňka napsal:

    Není úžasné, že nepotřebujeme letět přes půl světa, abysme měli ty nejlepší informace? Vůbec jsem netušila, že se dá podívat na konferenci National Institutes of Health ze záznamu. Děkuji vám moc za odkazy. Přímé přenosy jsou také výborné, ale záznamy, které si můžu pouštět po částech a v době, která mi vyhovuje, to je prostě perfektní. Jsem nadšená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*