Druhé výroční komunitní sympózium OMF 2018 – český přepis

Vydáno: 18. 2. 2019
Autor českého přepisu sympózia: Ing. Lenka Goldšmídová
Autor článku: Redakce ME/CFS.cz

Na konci září roku 2018 se sešlo na Stanfordově univerzitě více než 50 vědců z celého světa, aby zde na Druhém výročním komunitním sympóziu OMF představili své nejnovější poznatky a ideje v oblasti ME.

Nadace pro otevřenou medicínu (Open Medicine Foundation [OMF]) je největší a nejdynamičtější americká organizace zaměřená na výzkum ME, která spolupracuje se špičkovými odborníky na Stanfordově univerzitě a nově založila výzkumné centrum na Harvardu.

Tato organizace, jak sám její název napovídá, je otevřená sdílení veškerých svých zdrojů a poznatků ve prospěch pokroku a podporuje propojení vědců a celosvětového výzkumu ME. Konečným cílem OMF je urychlit výzkum hledající odpovědi a řešení této hrozné nemoci.

Díky Ing. Lence Goldšmídové, nezávislé české advokátce za práva pacientů s ME/CFS a externí spolupracovnici Klubu pacientů ME/CFS.cz, se s vámi můžeme podělit o český překlad prezentací z této vynikající akce. Upozorňujeme však, že pro pacienty to není snadné čtení. Bohužel nemáme kapacitu na to, abychom připravili stručnou verzi – výtah přepisu určený přímo pro nemocné ME. Snažili jsme se alespoň tučným písmem zvýraznit některé zajímavé pasáže. Také jsme na začátek dokumentu přidali obsah, ze kterého se můžete jednoduše „prokliknout“ na jednotlivé prezentace.

Sympózium OMF ukázalo, jak celosvětová spolupráce vědců a lékařů žene výzkum ME/CFS neskutečně vpřed. Pokud bude dost peněz na tyto fantastické práce, pak se určitě podaří zvítězit nad touto složitou medicínskou hádankou. Děkujeme OMF, děkujeme všem odborníkům, kteří pracují na tom, aby se nemoc podařilo vyřešit. A samozřejmě děkujeme Lence za náročný překlad, na kterém pracovala pro své velké zdravotní omezení téměř pět měsíců.

Videa se všemi prezentacemi najdete zde: https://bit.ly/2BIebU7

Označeno s: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*