Přechod na nový publikační systém – tvorba nového webu Klubu pacientů s ME/CFS

Vydáno: 5. 3. 2015
Poslední aktualizace: 10. 10. 2019
Autor: Redakce ME/CFS.cz – Nina L. T.

Přechod z Phprs na WordPress

Vážení čtenáři,

z bloku Novinky víte o naší práci na tvorbě nového webu a převodu veškerého obsahu do modernějšího publikačního systému. Tento technický úkol se v průběhu jeho řešení ukázal obtížnější, než se očekávalo.

Převedení obsahu z původního webu včetně zachování komentářů k článkům a stovek vzájemných prolinků mezi jednotlivými články je náročný úkol i pro zkušeného specialistu. O průběhu procesu vás budeme souhrnně informovat na této stránce.

Přechod na nový publikační systém

30. 11. 2013

Systém pro vkládání komentářů k článkům je mimo provoz z důvodu napadení webu komentářovými roboty (= počítačové programy, které prochází webové stránky a vkládají velké množství nežádoucího obsahu). Roboti vloží i několik set či tisíc záznamů denně, a nemáme kapacitu je odstraňovat. Jakmile bude systém upraven, komentáře opět zprovozníme.

18. 2. 2014

Systém pro vkládání komentářů je nadále mimo provoz. Výstupem z odborné konzultace je doporučení přejít na nový publikační systém (např. Drupal, Joomla, WordPress), protože ten stávající, na kterém běží náš web (Phprs), už jeho tvůrci léta nevyvíjejí a přestal tak vyhovovat současným požadavkům.

Přechod na nový systém nějakou dobu potrvá – závisí na časových možnostech dobrovolníků, kteří se nabídli zdarma postavit nový web a transportovat na něj obsah z původního webu. Do té doby Vám děkujeme za pochopení nefunkčnosti vkládání komentářů pod články.

14. 4. 2014

Do konce srpna 2014 bychom měli uskutečnit plánovaný přechod na nový publikační systém – stávající systém bohužel již nevyhovuje současným požadavkům, bylo by neefektivní jej upravovat. Do té doby děkujeme za pochopení technických potíží, které se mohou na stránkách vyskytovat.

6. 5. 2014

Poskytovatel bezplatného hostingu pro náš web upgraduje server, což pro nás znamená zařídit přenos původních webových stránek na nový server. Velmi děkujeme za skvělou technickou podporu Frankymu, protože vzhledem k technické zastaralosti systému našich webovek je jejich rozchození na novém moderním hostingovém serveru doslova zázrak. Po převodu ale články obsahují mnoho chybných znaků, které opravujeme ručně. Spuštění nového webu se odkládá.

3. 9. 2014

Spuštění nových webových stránek se znovu pozdrží z důvodu výskytu závažných potíží při migraci obsahu z původního systému na nový. Kolegové zvolili WordPress jako nejvhodnější publikační systém pro potřeby našeho klubu. Je třeba vyřešit převod obsahu z Phprs na WordPress.

1. 10. 2014

Stavba nového webu se z důvodu zaneprázdněnosti dobrovolníků dočasně zastavuje. Děkujeme paní Kláře J. W a jejímu manželovi Robertovi za krásné návrhy nového webu a množství energie a času, který těmto návrhům a přípravě migrace obsahu z Phprs na WordPress doposud věnovali zcela zdarma. Velmi si toho vážíme.

1. 5. 2017

Ačkoliv jsou naše nové webové stránky (www.me-cfs.eu) stále ve výstavbě, rozhodli jsme se začít další články přidávat již do nového systému, aby nám později odpadly problémy s jejich převodem mezi dosluhujícím Phprs a novým WordPressem. Děkujeme vám za pochopení případných nedokonalostí, které se mohou na novém webu vyskytovat.

Původní verze našich stránek na www.me-cfs.cz bude nadále dostupná v nezměněné podobě, pouze obsah již nebude od 1. 5. 2017 aktualizován.

Vývoj našeho nového webu na WordPressu probíhá odděleně (zkušební verze je vyvíjena na jiné doméně i hostingu), proto i nový obsah na doméně www.me-cfs.eu bude neustále k dispozici. Původní i nové webové stránky tak budou dostupné každá na své vlastní doménové adrese. Až bude finální verze důkladně odzkoušená, teprve potom budou naše staré stránky z roku 2004 zrušeny. Finální web s kompletním obsahem (2005 – 2017 a dále) bude pokračovat na obou našich doménách www.me-cfs.cz i www.me-cfs.eu, které si ponecháme.

20. 5. 2017

Automatický převod obsahu z původního webu na nový nebude možné v nejbližší době realizovat. Začínáme proto postupně převádět obsah článek za článkem ručně.

3. 10. 2018

Migrace obsahu z původního webu na nový probíhá i nadále pouze ručně. Tato činnost je časově velmi náročná a postupuje pomalu. Zároveň to bohužel znamená, že nepůjdou obnovit komentáře, protože nemáme takovou kapacitu, abychom do nového webu vložili obojí – články i s komentáři pod nimi. Velmi nás to mrzí.

10. 10. 2019

Původní webové stránky Klubu pacientů bohužel přestaly fungovat a není technicky možné je znovu zprovoznit. Jejich obsah z let 2005 – 2010 je již dostupný na novém webu www.me-cfs.eu. Postupně do systému ručně vkládáme i další články z let 2010 – 2015.

Pokud potřebujete přístup k některému z článků z období po roce 2010, které se nám zatím nepodařilo vložit, rádi Vám vybraný text zašleme e-mailem. Neváhejte se na nás obrátit.

Pro úplnost ještě dodáváme, že přechod z Phprs na WordPress není jedinou činností, kterou se zabýváme. Souběžně se realizuje mnoho dalších aktivit často s vyšší prioritou. Jejich souhrny naleznete zde. Nadále se věnujeme překládání a publikování aktuálních zpráv o ME/CFS z celého světa, jak je patrné přímo z článků na naší webové i facebookové stránce. Děkujeme za Vaši přízeň.

 

Označeno s:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*