Mezinárodní den informovanosti o ME/CFS

Vydáno: 12. 5. 2011
Autor: Redakce ME/CFS.cz

Každoročně si 12. května připomínáme Mezinárodní den informovanosti o syndromu chronické únavy. Protože u nás zatím nejsou organizovány větší hromadné akce, může se zdát, že nemáme žádné možnosti, jak bychom se mohli aktivně zapojit a přispět k lepšímu pochopení naší nemoci. Pojďme se proto podívat na dvanáctý květen nikoliv jako na jednorázovou záležitost týkající se pouze jednoho dne či týdne, ale raději se pokusme vnímat 12. květen jako den, který nám připomíná, že všichni můžeme drobně přispívat ke zlepšení informovanosti o našem onemocnění po celý rok. Jedním takovým krůčkem, jak přispět, může být hlasování pro podporu financování výzkumu ME/CFS. Zlepšování pochopení základům a mechanismům ME/CFS je předpokladem také k následnému širšímu přijetí veřejností. Druhé kolo hlasování proběhne od 19. do 25. května 2011!

Další možností je napsat svůj příběh a třeba ho i nabídnout k otištění do různých časopisů a novin, jak mnozí z pacientů úspěšně zkusili na regionální i celostátní úrovni. Pokud uvažujete o tomto způsobu osvěty, přečtěte si tipy pro rozhovory s médii zde.

My vám nyní nabízíme možnost zapojit se do vytváření osvětových sloganů a obrázků o chronickém únavovém syndromu, které bychom zveřejnili na našich stránkách a připravili i jako potisky na trička a reklamní předměty. Slogany a obrázky by měly stručně a jasně vyjadřovat poselství pacientů s CFS, názorně vypovídat o nemoci a upozornit na závažné problémy. Vaše nápady a návrhy posílejte do naší e-mailové schránky: me-cfs@seznam.cz Moc se na všechny těšíme!

Označeno s: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*