Aktivistka ME promluvila před Evropským parlamentem

Vydáno: 10. 10. 2019
Překlad pro ME/CFS.cz: Alena K.
Přeloženo s laskavým souhlasem #MEAction.

Publikováno #MEAction, 3. 10. 2019

Před Petičním výborem Evropského parlamentu promluvila dnes ze svého pojízdného lůžka brilantně a přesvědčivě Evelien Van Den Brink.

Její projev byl jak výzvou k podpoře financování biomedicínského výzkumu ME, tak lidským apelem. Svoji řeč zakončila Evelien slovy: „Jménem všech pacientů vás žádám, neodvracejte zrak. My jsme tady a dnes se nám podařilo se zviditelnit. Pomozte nám, prosím, vrátit se k našim životům. S nadějí a odhodláním to můžeme společně dokázat.“

Odezvou jí byl zasloužený potlesk!

Poté jsme sledovali, jak členové komise reagují odpovědí, kterou je naše komunita zvyklá slýchávat – nefinancujeme konkrétní choroby. Uvedli však, že by mohli pracovat na zvýšení motivace výzkumníků. Poukazovali na skutečnost, že vědecké pracovníky odrazuje nízká úspěšnost podaných žádostí, ačkoliv se postupně zlepšuje.

V následující rozpravě poslanci vyjadřovali petici silnou podporu. Odvolávali se na podněty od svých voličů. Konkrétně byla zmíněna Sarah Reedová z Velké Británie. VÁŠ HLAS JE DŮLEŽITÝ! Oba poslanci, kteří měli hlavní slovo, souhlasili s požadavkem petice na financování. Zapálení vědců pro věc nestačí.

Jeden z poslanců řekl Evelien: „Dnes dopoledne jste pacienty s ME nejen zviditelnila, ale díky Vám byli dnes v Evropském Parlamentu také silně slyšet!“ Souhlasíme!

Evelien potom dostala poslední možnost reagovat. „Proměňme tuto naději v činy, v konkrétní kroky, které zlepší život mnoha lidí.“ Opět následoval vřelý potlesk.

Na závěr slyšení bylo rozhodnuto, že petice zůstane otevřená a Evelien bylo sděleno: „Neopustíme vás, budeme spolupracovat.“ ”Neuzavřeme vaši petici, dokud nebudeme moci nabídnout hmatatelnou pomoc.“

Evelien poděkovala Francisovi, který tuto snahu pomohl zrealizovat. Poděkovala také #MEAction, zejména našim členům Benovi a Espe.

Děkujeme Evelien a Francis za vaši práci!!! Jsme velmi hrdí a je pro nás ctí, že jsme mohli také pomoci. Víme, že se na tomto úsilí podílelo mnoho obhájců pacientů z EU.

Pokud jste občanem EU:

PODEPIŠTE PETICI (přímý odkaz na petici v českém jazyce ZDE, český návod, jak petici podepsat, je k dispozici ZDE, pozn. red. ME/CFS.cz)

Sledujte video, začátek v 10:23:

Zdroj: https://www.meaction.net/2019/10/03/me-activist-testifies-before-eu-parliament/

Informace o EU peticích najdete zde: http://www.europarl.europa.eu/czechrepublic/cs/ep-a-vy/petice
Informace o ME: http://me-cfs.eu/o-mecfs/co_je_mecfs/

Označeno s: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*