Vyřešte CFS!

Klub pacientů ME/CFS.cz se domnívá, že kvůli podfinancování výzkumných projektů v ČR obecně, o chybějícím výzkumu na poli ME/CFS ani nemluvě, může přijít pomoc v podobě úspěšné léčby této vážné fyzické nemoci pravděpodobně pouze ze zahraničí. Proto, prosíme, zvažte podporu zahraničních výzkumů, o kterých na našich stránkách informujeme, nebo které vás samostatně zaujmou. Nezáleží na tom, že získané peníze jdou na výzkum v zahraničí. Celosvětové řešení problému = budoucí léčba i pro vás či vaše blízké!

Dnes představujeme novou iniciativu „Solve CFS“.  „Solve CFS“ (česky „Vyřešte CFS“) je akce, která vznikla v rámci kampaně „Accelerate CFS Research“ (Urychlete výzkum CFS), započaté v loňském roce společností Americká Asociace CFIDS (v orig. CFIDS Association of America). Do srpna 2008 se podařilo vybrat 1 milion dolarů. Nyní začala druhá fáze, jejímž cílem je vybrání 1 milionu dolarů do 31. 12. 2009 a 5 milionů dolarů do konce roku 2010.

Přispět v rámci této kampaně můžete zde (odkaz již není funkční, pozn. red. ME/CFS.cz).

Na webových stránkách kampaně „Solve CFS“ čteme:

Stejně jako vy, i my máme velký sen.
Velkou vizi.
Svět bez utrpení, které způsobuje nemoc syndrom chronické únavy.
Bez utrpení, které působí nejen samotná nemoc a postižené systémy v těle, ale i bez utrpení, které je zapříčiněno lidmi neznalými věci.
Doktory, kteří nemoci nerozumí.
Rodinnými příslušníky, kteří ztrácejí trpělivost.
Přáteli, kteří se vytrácejí.
Naděje je v nedohlednu. Životní plány se mění. Životy mizí.

Usilovně pracujeme na tom, aby se změnila budoucnost milionů lidí postižených syndromem chronické únavy (chronic fatigue syndrome – CFS).

CFS je vážná a komplikovaná nemoc. Hádanka, jejíž řešení se nepodařilo nalézt za posledních 25 let. Co se mění nyní?

Proč si myslíme, že můžeme změnit budoucnost?
Jste to vy, a mnoho dalších lidí jako vy, kdo může být součástí tohoto řešení!

Společně můžeme vyřešit CFS!

Americká Asociace CFIDS (nyní Solve ME/CFS Initiative (SMCI)) zaujímá ve výzkumu této nemoci vůdčí roli. Vytvořili jsme propojenou síť vědců, která již nyní přináší výsledky. Snažíme se rovněž prosadit CFS jako závažný sociálně-společenský problém, aby mu náležitou pozornost věnovali také zákonodárci a politici.

Proč si myslíte, že NEmůžeme změnit budoucnost?
Kdo, když ne my?!

O Americké Asociaci CFIDS (nyní Solve ME/CFS Initiative (SMCI)) a jejím výzkumném a osvětovém programu se můžete více dozvědět zde https://solvecfs.org.
Svoji fotografii s cedulkou Solve CFS můžete přidat do online fotoalba. Prohlédněte si video, dostupné je také na YouTube. Sdělte nám svůj příběh. Zapojte další lidi. Pokuste se získat jejich podporu. Společně můžeme vyřešit CFS!

Výzkumný program CFIDS Association of America vede její vědecká ředitelka Dr. Suzanne Vernon a mezi vytčené cíle tohoto programu patří:
Financování průkopnických laboratoří a klinických studií, podpora využívání nejmodernějších technologií pro analýzu již existujících dat novými metodami, posilování spolupráce s vědci z dalších částí světa a jiné.

V listopadu 2008 oznámila Asociace CFIDS podporu šesti novým studiím na poli výzkumu CFS. Jejich seznam je možné nalézt zde.

Pro ME/CFS.cz připravil Martin Ch.

Označeno s:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*