Krásné Velikonoce

Milí čtenáři,

přejeme vám co nejhezčí Velikonoce, jak jen to je v těchto náročných časech možné. Opatrujte se, moc na vás myslíme. 

Váš Klub ME/CFS


Přidáváme pár tipů pro lepší zvládnutí současné situace:

Víte, jak můžete zvýšit bezpečí své i okolí, pokud musíte v naléhavém případě opustit svůj domov?

Zde je návod na šití roušky s kapsou, do které lze vložit některý z filtrů (např. z nanovlákna), který zvýší její účinnost:
https://rouskyprovsechny.cz/rousky.html

Informace o filtrech do roušek zde:
https://rouskyprovsechny.cz/filtry.html

Certifikovaný filtr do roušek je možné zakoupit zde:
https://www.rouskylidem.cz/

Dodržujte antivirové desatero:
https://www.okoronaviru.cz/portfolio/prevence/

A na závěr. Sice se toho pro nás s ME/CFS (až na ty roušky) moc nezměnilo, neboť kvůli invalidizující nemoci žijeme v izolaci často několik desetiletí, přesto situace i pro nás přináší větší zátěž. Např. se bojíme o své blízké, nebo jak by naše oslabené tělo zvládlo případnou nákazu, když se v posledních dnech začalo hovořit o „promoření“ populace.

Odreagujte se něčím, co vám dělá radost a pečujte o své duševní zdraví:
https://www.okoronaviru.cz/dusevni-zdravi/

 

Označeno s:
4 comments on “Krásné Velikonoce
 1. Marie Vyhnánková napsal:

  ME/CFS přeji ze srdce jenom vše dobré a co nejdříve zlepšení zdravotního stavu nebo alespoň udržení stávajícího :). A velikánské DÍKY za všechno, co děláte pro pacienty a jejich rodiny. Krásné a požehnané VELIKONOCE :).

 2. Simona napsal:

  Vážení,

  mnoho z Vás má podobně jako já špatné zkušenosti s lékaři i úředníky ohledně zřízení invalidního důchodu. Nemůžete věřit nařízením ze strany státu, že vás nějakým způsobem ochrání před útokem koronaviru.
  Na vlastní ochranu potřebujete filtr Ffp3 a další ochranné pomůcky. Tato nařízení štábu jsou vydána pouze ke zpomalení šíření viru, což se evidentně daří, tedy budete pravděpodobně zasaženi později, až nyní extrémní karanténa zvolní.

  Mám ME/CFS diagnostikován od roku 1996 a promrhala jsem statisíce Kč na pořizování pasivní podpory imunity, kterou by správně zdravotní pojišťovna měla poskytovat zdarma.
  Ale lékaři vyžadovali nestandardní platby. Navštěvovala jsem vyhlášené nemocnice. Nakonec po intrikách při nákupech léků, nemocnice léky nezakoupila vůbec a bez náhrady. Přinutila mne násilně vyhledat alternativu a děkuji této vyšší náhodě, která mi pomohla najít cestu mimo systém českého zdravotnictví.
  Tyto postupy jsou odmítány MZ, SÚKL, nyní je bráněno pořizovat si různé prostředky k léčbě centrálně. Stejně jako bylo nyní občanům zabráněno zakoupit si respirátory třídy Ffp3 státem. Bylo jich v lednu dost. I já jsem si objednala v lednu pro celou rodinu a obdržela jsem je až v dubnu. Tomuto neříkám ochrana rizikových skupin!!! Napsala jsem dvakrát panu Hamáčkovi, šéfovi krizového štábu, a budu pokračovat. Nevěřte populistické samochvále kohokoliv a chraňte se.
  Tento virus nikdo nezná a tedy není z čeho vycházet.
  Pokud by vláda měla pravdu, že se toto děje přírodním procesem, taková pandemie by mohla nastávat opakovaně kdykoliv.
  Doufejme tedy, že pravdu nemají.
  Zůstávejte v soukromí, pokud se zdraví občané nepromoří virem a získají protilátky. Bohužel vláda promoření zdravých brzdí.
  Napsala bych Vám, jak a kde si zlepšovat zdraví, ale náš systém v ČR tyto praktiky nepodporuje a neumožňuje. Stejně jako nám neumožňuje být na zdravém vzduchu bez emisí a pít čistě přírodní vodu (pořiďte si aspoň dostupné filtry k vodovodnímu řadu). Naučte se rozlišovat byznys a potřebnou pomoc, stát vám ve Vaší situaci, kterou dobře dlouhodobě znám, neporadí.

  Cítím s Vámi Simona

 3. Redakce ME/CFS napsal:

  Vážená paní Simono, děkujeme za Váš názor a přejeme Vám i ostatním lidem z rizikových skupin, ať se nás virus vyhýbá. Určitě je nutná co nejlepší ochrana.

  Zbývá jen dodat, že náš klub zásadně nesouhlasí s “přirozenou imunizací” či “řízeným promořováním” populace. Nedají se při něm ochránit ohrožené skupiny. Proto považujeme doporučení přirozené imunizace za antihumánní. https://www.facebook.com/roman.smucler/posts/3419042654776714

  Se smrtelnými chorobami lidstvo vždy bojovalo, a ne se jimi “přirozeně imunizovalo”. Prosíme, opatrujte se a dělejte vy i vaši blízcí vše pro to, ať se nenakazíte. Vědci, ajťáci a odborníci na technologie 24/7 pracují na různých řešeních a jsou v tom, co dělají, úspěšní – aktuálně https://erouska.cz/ 👏

  Virus je možné potlačit. Přitom může ekonomika dál fungovat. Teď je potřeba dát svou zodpovědností a ukázněným chováním čas všem skvělým českým a světovým hlavám na to, aby úspěšně dokončily projekty pro boj s pandemií. Čas pracuje pro nás. 🦠⏳🔬👩🏻‍🔬👨🏽‍💻💉💊🥇

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*