Film Unrest jako součást celoživotního vzdělávání lékařů v USA

Vydáno: 20. 8. 2018
Autor: Redakce ME/CFS.cz

Film Unrest

Dokument je osobním příběhem Jennifer Brea, která natočila naprosto upřímný portrét o svých zkušenostech s nemocí ME a zkušenostech dalších čtyř rodin, které trpí podobně. Prostřednictvím svého filmu žádá společnost, aby přehodnotila stigma kolem nemoci, jež postihuje miliony lidí. Světová premiéra snímku se konala na filmovém festivalu Sundance 2017, kde získal zvláštní cenu poroty. Diváci film ocenili potleskem vestoje. Film nyní putuje po filmových festivalech celého světa, přitahuje pozornost médií a zvyšuje informovanost veřejnosti o této doposud nesprávně chápané nemoci.

Stránky filmu: http://www.unrest.film

Vzdělávání pro poskytovatele zdravotní péče

Poskytovatelé zdravotní péče v USA (lékaři, zdravotní sestry a sociální pracovníci) mohou získat kredit CME sledováním Unrestu online. Více zde: https://www.unrest.film/cme/
Tato stránka také obsahuje odkazy na další vzdělávací zdroje.

Promítání filmu na akreditované a bezplatné vzdělávací akci v USA

Akci uspořádala americká vládní agentura Centrum pro kontrolu nemocí a prevenci (CDC) dne 30. 11. 2017 pod názvem Americká skrytá zdravotní krize: Co lékaři a ostatní potřebují vědět o ME / CFS – jak dokumentuje oceněný film a diskutují odborníci 
Obsahem bylo promítání filmu Unrest a diskuse s odborníky na téma ME/CFS. Akce byla určena pro lékaře i ostatní veřejnost. Celý program je zveřejněn zde: https://www.cdc.gov/…/healthcare-provi..

Nominace na Oscara

Film Unrest byl vybrán pro Oskarovou nominaci a zařadil se tak mezi 15 nejlepších dokumentárních snímků roku:

Oscars: Documentary Feature Shortlist Cuts Field To 15

Premiéra filmu v České republice

Více viz: http://me-cfs.eu/tag/unrest/

Film s českými titulky online

Unrest lze zhlédnout na Vimeo za 2,99 dolarů (tedy cca 67 Kč) s českými titulky, za které děkujeme všem zúčastněným dobrovolníkům. Více zde.

Odkaz na film s českými titulky zde:
https://vimeo.com/ondemand/unrest

Trailer s titulky v češtině

 

Označeno s: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*