Předání Petice 2007

Praha 15. listopadu (PROTEXT) – Předání Petice proti porušování lidských a občanských práv a možné cílené „likvidaci“ nemocných ze strany orgánů veřejné moci, spočívající v nerespektování potřeb zdravotně postižených chronickým únavovým a imunitním dysfunkčním syndromem CFS/CFIDS* v České republice a v ignorování nutnosti řešení jejich kritické zdravotně-sociální situace.

Ministryni vlády České republiky pro oblast lidských práv a národnostních menšin Džamile Stehlíkové byla dne 16. listopadu 2007 předána výše uvedená petice. Oficiální předání do rukou tajemníka paní ministryně provedla osobně zástupkyně pacientů zdravotně postižených myalgickou encefalomyelitidou/chronickým únavovým syndromem (ME/CFS) Ing. Jana Outratová CSc., která je podavatelkou Petice proti porušování lidských a občanských práv českých pacientů s tímto onemocněním.

Pacienti v Petici žádají o okamžitou nápravu diskriminačního přístupu ke komplexní lékařské i sociální péči, ukončení bagatelizace nemoci a následků, které způsobuje, odstranění šíření dezinformací, jež vedou k jejich diskriminaci a sociálnímu vyloučení.

Přítomným novinářům byly písemně předány základní požadavky zdravotně postižených nemocí ME/CFS.

Předání se uskutečnilo na adrese: Úřad vlády ČR, Vladislavova 4, 110 00 Praha 1 v pátek 16. listopadu 2007 v 09:15 hodin

http://www.protext.cz/zprava.php?id=8980

Vysvětlivky:

*CFIDS = chronic fatigue and immune dysfunction syndrome vznikl na základě vědeckých zjištění, že určitou roli hraje oslabená imunitní odpověď na infekční činitele a přeregulovaná avšak neefektivní antivirová obrana. Lidé s tímto onemocněním mívají často i jiné poruchy imunity; asi 65 procent tvoří alergici (ve srovnání s 20 procenty postižených v celkové populaci) a někteří trpí autoimunitním onemocněním, při kterém imunitní systém napadá zdravé tkáně vlastního organismu.

Označeno s: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*