Nízké dávky naltrexonu – LDN

Naltrexon je lék používaný k odstranění účinků opiátů nebo alkoholu. Nízké dávky Naltrexonu (LDN = Low Dose Naltrexone) mohou zvyšovat produkci endorfinů (látek, které tlumí bolest a působí pozitivně na náladu), stimulovat imunitní systém a posílit přirozenou obranyschopnost těla. Tuto vlastnost zkoumaly různé studie zabývající se terapií autoimunitních chorob, roztroušené sklerózy, rakoviny, AIDS a poruch centrální nervové soustavy. LDN by mohly být efektivní a levnou léčbou také pro ME/CFS a FM, jak naznačují některé studie.

Panel 13 klinických lékařů, kteří se specializují na ME / CFS, se sešel na dvoudenním klinickém sumitu o ME a CFS, jenž se uskutečnil ve dnech 2. a 3. března 2018 v Bateman-Horne Center v Salt Lake City. Na základě klinických zkušeností vybral jako top léčivo LDN u pacientů s ME/CFS, kteří trpí hyperalgezií (zvýšenou vnímavostí bolesti).

Typický protokol, řekl dr. Jarred W.Younger, by měl začít s dávkou 1,5 mg denně po dobu 1 týdne, pak další týden titrovat až na 3,0 mg, a potom na 4,5 mg denně. Ale jelikož se individuální reakce liší, při hledání správné dávky pro daného pacienta mohou tyto dávky potřebovat trochu přizpůsobit. Někteří mohou lépe reagovat na 6,0 až 7,0 mg / den.

MUDr. Susan M. Levine vysvětlila, že začíná s mnohem nižší dávkou LDN, a to od 0,1 do 0,5 mg, protože se obává citlivosti u těchto pacientů.

Pacienti na LDN by měli být upozorněni na to, že může trvat až 2 měsíce, než pocítí změny, a proto by se „neměli vzdát příliš brzy, pokud si okamžitě neuvědomují příznivé účinky,“ poznamenal dr. Younger. Dále upozornil, že „každý reaguje jinak na léky, takže pacienti a lékaři by měli pečlivě sledovat reakce na jakýkoli nový lék.“

Zdroj: https://www.medscape.com/viewcollection/34492
Informace o výzkumech LDN poskytují internetové stránky http://www.lowdosenaltrexone.org/.
Finská pacientka s ME/CFS Maija Haavisto, která užívala LDN, popsala pozitivní výsledky zde.
V Evropě se konala  o LDN první konference v roce 2009:  http://www.medicalnewstoday.com:80/articles/147336.php
Informace o letošní konferenci LDN, která se koná 7. července 2018 na Univerzitě v Glasgow: https://www.ldnresearchtrust.org/conference-2018

Upozornění: Tato zpráva je výhradně informační a není návodem k léčbě!

Datum poslední aktualizace: 17. 4. 2018

Sdílejte článek pro osvětu:
Označeno s: , ,
One comment on “Nízké dávky naltrexonu – LDN
 1. Předáváme zprávu od Lenky V.:

  Dobry den prajem,

  bola som na festivale „Jeden svet“ a po projekcii filmu Bez oddechu
  (film o ME) som sa zapojila do diskusie o tonto ochoreni.
  Spominali sme moznosti liecby a liek naltrexon, ako ucinny.

  Ponukla som sa, ze overim, ako je to s nim v CR.
  V SUKL je registrovany a v distribucii dostupny jeden jediny preparat s naltrexonom: Adepend 50 mg

  http://www.sukl.cz/modules/medication/download.php?file=SPC88591.pdf&type=spc&as=adepend-spc

  Je za plnu uhradu pacienta.
  Potrebujete ine koncentracie ako je ofiko preparat – s tym by nemal byt prolem – v kazdej lekarni su schopny predpisane liecivo nakapslovat podla potreby – napr. 3mg.

  V podstate by stacilo najst psychiatra, ktory by bol ochotny liecit ME tymto preparatom – Off‑label léčba a predpisat Vam ho.

  Drzim palce pri boji s ME!

  Prijemne jarne dni

  Lenka V.

  Upozornění: Tato zpráva je výhradně informační a není návodem k léčbě! Vždy se poraďte s lékařem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*