ME/CFS v širších souvislostech: Redefinice nemoci: Stručný průvodce pro klinické lékaře (IOM, 2015)

Díky laskavému souhlasu National Academies Press jsme mohli pořídit tento český překlad dokumentu Myalgická encefalomyelitida/syndrom chronické únavy v širších souvislostech: Redefinice nemoci: Stručný průvodce pro klinické lékaře, který vydal Institut medicíny Národní akademie věd Spojených států amerických (2015) a zveřejnit jej ke stažení zdarma na našich webových stránkách. Za český překlad a neocenitelnou spolupráci na tomto projektu velice děkujeme paní překladatelce Martině Benešové.

Institut medicíny Národní akademie věd (IOM), nyní přejmenovaný na Národní akademii medicíny, je nejuznávanější medicínskou autoritou, na kterou se obracejí státní instituce USA, pokud potřebují aktuální odborné informace k určitému problému. Dokument IOM je momentálně nejrespektovanějším oficiálním zdrojem informací o ME/CFS. Svědčí o tom i ta skutečnost, že se na jeho základě ve světě mění postoje k ME/CFS, včetně některých zemí Evropy. Dostává se vám tedy do ruky skutečně významný dokument, se kterým by se měl ideálně seznámit každý lékař.

Publikaci v českém jazyce lze stáhnout zde: http://me-cfs.eu/wp-content/uploads/2018/10/MECFScliniciansguide_czech.pdf

Pozn. red. ME/CFS.cz k překladu termínu „post-exertional malaise“ viz zde: http://me-cfs.eu/navrh-diagnostickych-kriterii-iom-pro-seid/#pem

Označeno s: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*